Vypnout okno

Exportní marketing

Expanze na zahraniční trhy je přirozenou součástí každého dobře fungujícího byznysu. Díky exportnímu marketingu budete mít celou expanzi pevně ve svých rukou.

Exportní marketing

Expanze na zahraniční trhy je přirozenou součástí každého dobře fungujícího byznysu. Díky exportnímu marketingu budete mít celou expanzi pevně ve svých rukou.

S čím Vám dokážeme pomoct?

Oslovit a získat nové zákazníky, to umíme doma, stejně tak jako venku za hranicemi. Chcete-li se svou společností růst nebo se poohlédnout po nových příležitostech? Expanze na nový trh je skvělou příležitostí, jak toho docílit. Máte jasný plán, kde chcete prorazit? Skvělé! My v Unikum vám pomůžeme s nastavením marketingových kampaní pro jednotlivé trhy. Chcete expandovat, ale nevíte jak na to? Nevadí! Pomůžeme vám s výběrem vhodného trhu a nastavení správné marketingové strategie.

Naši klienti díky nám působí na zahraničních trzích po celém světě. Podívejte se, kde všude vám s expanzí dokážeme pomoct.

Mapa exportní marketing

Výběr vhodného trhu

Měli byste směrovat na západ anebo spíš na východ? Zabodují vaše produkty víc u zásadových Němců, nebo u odvážných Rumunů? Postačí doména .eu nebo je vhodnější doména dané země? A jaké obchodní zvyky vlastně mají zákazníci na jednotlivých trzích? Na základě našich zkušeností se zahraničními trhy vám odpovíme na všechny otázky spojené s expanzí.

S pomocí analýzy vašich aktuálních výsledků pro vás navrhneme tu správnou krajinu, do které byste měli rozšířit své aktivity. V rámci výběru vhodného trhu vám dodáme jeho základní analýzu, která vám pomůže získat komplexní přehled o dané krajině/lokaci nejen v oblasti e-commerce. Zároveň odhalí příležitosti a hrozby, které můžete využít ve svůj prospěch.

Stanovení cílů expanze

Bez cíle není cesta, a každá cesta vede k cíli. Nejinak tomu je i v případě expanze na zahraniční trh. Chcete víc zapůsobit silnou značkou anebo zajímavým produktem? Máte bezkonkurenční ceny, kterými ovládnete cenové srovnávače? Možností je mnoho, ale nastavit ty správné a realistické cíle v jednotlivých fázích expanze dá občas zabrat. Společně si nadefinujeme vaše obchodní cíle při vstupu na nový trh, které se obvykle neliší od těch na tuzemském trhu. Efektivní prací našich zkušených specialistů vám pomůžeme k jejich úspěšnému dosáhnutí.

Příprava marketingové strategie

Přípravu marketingové strategie a plánů rozhodně nepodceňujeme a přizpůsobujeme ji jednotlivým fázím, ve kterých se váš byznys na nových trzích aktuálně nachází. Poradíme vám se správným technickým a obsahovým nastavením webu, aby se líbil nejen vašim zákazníkům, ale i Googlu či jiným vyhledávačům přinášejícím organickou návštěvnost.

Bez známého brandu se dobíjí svět velmi těžko. Výběr vhodných výkonnostních kampaní je proto na prvním místě každé naší marketingové strategie, ať už na domácím, nebo zahraničním trhu. S postupným dobýváním trhu přichází i rozšiřování marketingových aktivit a odklon směrem k brandovým kampaním. Promyšlená marketingová strategie by proto neměla chybět ani vašemu byznysu a my víme jak na to.

Pravidelný reporting a konzultace

Plány a strategie jsou hotové, kampaně rozběhnuté. No a tady by práce zdaleka neměla končit. Mít průběžnou kontrolu nad vývojem a plněním plánů je důležité hned od začátku expanze. Dokážete tak rychleji reagovat na případné výkyvy anebo změny, které se dějí na každém trhu. Po celou dobu naší spolupráce jsme vám proto k dispozici a výsledky naší práce dodáváme v rámci pravidelného měsíčního reportingu.

Pravidelné schůzky a konzultace s námi a našimi specialisty, kteří přinášejí návrhy na další rozšiřování, vás budou udržovat v obraze po celou dobu naší spolupráce. Potřebujete upravit rozpočty, marketingové plány či máte požadavky, které byste chtěli zapracovat? Neváhejte se na nás obrátit a náš tým vám s tím rád pomůže.

Kontaktujte nás!