Unikum blog

Vánoční výzdoba na sociálních sítích

Taky už to cítíte? Teplé ponožky na nohou, vůni cukroví a svařák na jazyku? A vidíte? Všechny bannery a vánoční reklamy, videa a spoty. No a co teprve ty na sociálních sítích? Každý den na očích nejen vás, ale i milionů dalších uživatelů. Má už i váš business svou vánoční výzdobu pro sociální sítě? Že ne? Nadělte mu jednu hned teď!

Vánoce na sociálních sítích jsou důležitou součástí marketingových strategií všech podniků – od těch malých až po ty velké. Plánování musí začít brzy, nejlépe v létě. Důležité je po celou dobu zůstat s uživateli v kontaktu a ukázat, že jste na stejné vlně. Lidé milují atmosféru Vánoc a vše s nimi spojené. Tak proč tomu nejít naproti a nezvýšit tak váš obrat v tomto nejkrásnějším období roku? Věnujte pár minut našim vánočním tipům ze světa sociálních sítí, které jste možná při stavbě klasických kampaní vynechali. Dnes se na to podíváme trochu z jiného soudku.

Povinný soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=yXQViqx6GMY

Vyzdobte svůj firemní profil

První tip, který zvládne každý bez toho, aby investoval do marketingu majlant. Využijte možností, které sociální sítě nabízí a zahalte váš profil do vánočních motivů. Vyměňte klasické logo za logo s čepičkou, přizpůsobte sváteční tématice úvodní fotku. Rada na závěr, používejte vánoční emoji.

socials

Emoce a pocity

Lidé se v období Vánoc stávají emotivnější a více semknutí s rodinou. Emoce jsou na každém rohu. Povolte trochu uzdu i těm svým a dejte najevo, že vám na vašich zákaznících záleží a jsou pro vás cenní. Možná pak budou více „semknutí“ i s vámi.

santa

Zůstaňte s vašimi fanoušky v interakci

Sbírejte a sdílejte fotky ze zákulisí. Máte vánoční večírek? Udělejte si fotografii a zeptejte se vašich zákazníků a partnerů, jak slaví Vánoce oni. Tím se dozvíte i něco nového vašich fanoušcích.

stromcek

Sestavte list doporučených dárků

Pokud je váš business postaven na prodeji produktů, sestavte list doporučených dárků pro různé uživatelské kategorie (ženy, muži, babičky, dědečkové atd., atd.). Zjednodušíte tak uživatelům výběr a popostrčíte je ke konverzi. Při sdílení na sociálních sítích můžete zdůraznit, jaké přínosy seznam pro uživatele má – ulehčí jim rozhodování, ušetří zbytečný stres a pomůže najít jedinečný dárek pro jejich blízké. A to se vyplatí!

boxes

Vytvořte si svůj vlastní vánoční hashtag

Vytvořte si svůj vlastní originální vánoční hashtag a vyzvěte uživatele k tomu, aby ho také šířili dál. Při troše štěstí vám zajistí neplacenou reklamu. Hashtag přidávejte na všechna sociální média.

Tak tohle bylo pár tipů, které zvládnete sami. Ale co ty složitější kampaně? Bannery, stories, reklamy, boosty, carousely, vánoční texty a další dárečky? Nechte si je nadělit od nás!