Vypnout okno

Affiliate marketing

Affiliate marketing představuje jeden ze způsobů, jak zvýšit motivaci na straně poskytovatele reklamního prostoru a zároveň efektivně vynaložit vaše finanční prostředky.

Affiliate marketing

Affiliate marketing představuje jeden ze způsobů, jak zvýšit motivaci na straně poskytovatele reklamního prostoru a zároveň efektivně vynaložit vaše finanční prostředky.

Analýza služeb

Základní analýzou to vždycky začíná. Ale nekončí! V rámci spolupráce potřebujeme poznat aktuální stav vašeho affiliate účtu, abychom s ním mohli hnout. Zaměříme se hlavně na vývoj nákladů a tržeb, podíl nákladů na obratě účtu jako celku ale i jednotlivých partnerů zvlášť. Je také třeba se podívat, jestli jsou i samotné podmínky celého affiliate programu vhodně nastavené, včetně doby platnosti cookies. Zdali se vám vůbec vyplácí délka nastaveného období od prokliku z partnerovi stránky na váš web, až po provedenou konverzi (nákup/objednání kurzu apod.). Zkrátka přehled, jak má být! A od toho se odrazíme dál.

Příprava affiliate strategie

Bez správně nastavené strategie se k požadovanému cíli kráčí velmi těžko a my to dobře víme! S ohledem na vaše byznys cíle vám připravíme tu správnou affiliate strategii, kterou dokážeme oslovit mnoho relevantních partnerů. Jaká je vhodná výška provize a délka platnosti cookies pro partnery? Jaké jim povolíme či naopak nepovolíme komunikační praktiky pro propagaci? Budou stačit bannery, video recenze nebo příspěvky na sociálních sítích? Možná, že nejpřínosnější bude úplně něco jiného. Nebo všechny formy propagace? Odpovědi na tyto otázky přetavíme do reálné strategie prospěšné pro vaši společnost.

Založení účtu a jeho komplexní správa

Být silným lokálním hráčem je sice fajn, ale prorazit do zahraničí bývá občas náročné. A bez silného spojence často i tak trochu nemožné. My v Unikum to dobře víme, a proto v rámci affiliate marketingu pracujeme s mezinárodní affiliate sítí CJ. Společně s místním mediátorem ViVnetworks se postaráme o otevření vašeho účtu, zabezpečení smluvních dokumentů a přípravu vhodných affiliate podmínek.
V rámci komplexní správy se postaráme o akvizici nových partnerů, ohlídáme jejich zařazení do správných podmínek a budeme držet dohled nad jejich komunikací. Kromě přípravy a realizace affiliate kampaní vám pomůžeme i s přípravou vhodných bannerů či jiných podkladů pro vaše partnery.

Reporting výsledků

V případě affiliate marketingu reportujeme standardně na komplexní měsíční bázi, jako u všech ostatních služeb, jež máme v nabídce. Do našich přehledů máte přístup po celou dobu trvání spolupráce a díky dnešním bezva technologiím máte k dispozici aktuální čísla stejně tak lehce, jako ta minulá a můžete si hravě porovnávat jakákoliv období. Získáte tak skvělý přehled nejen o vývoji celého účtu, ale i o jednotlivých kampaních uskutečněných v průběhu měsíce.

Kontaktujte nás!