Unikum blog

Autor: Roman Kálecký

Foto Roman Kálecký Roman Kálecký Project Manager

Předvánoční milníky v online marketingu: Jak připravit eshop tak, aby vám Ježíšek pořádně nadělil

Vánoce jsou z obchodního hlediska jedním z nejdůležitějších období roku a pokud se na ně jako obchodníci dobře připravíte, můžete mít několikanásobně vyšší tržby. Důležité je ovšem začít včas a nepodcenit správné načasování. Podívejte se s námi na tipy, kdy a jak z tohoto období vytěžit co nejvíc.

Číst dále
Foto Roman Kálecký Roman Kálecký Project Manager

Export do zahraničí | Specifika maďarských zákazníků na příběhu Footshopu

V minulém článku jsem se zaměřil na specifika německých zákazníků. Potenciál ale mají i východní trhy, kde v mnoha segmentech není taková konkurence jako na západě. Na podrobnosti z oblasti fashion a sneakers jsem se ptal Tímei Galóc, specialistky na Maďarsko ze společnosti Footshop, který tam s online marketingem expandoval v roce 2016 a v […]

Číst dále
Foto Roman Kálecký Roman Kálecký Project Manager

Expanze do zahraničí | Specifika německých zákazníků

Pokud je Váš byznys úspěšný v tuzemském prostředí, pravděpodobně Vás napadlo expandovat do zahraničí. Německo je náš největší soused a disponuje velkou kupní sílou, což zní na první pohled lákavě. Jsou zde však také překážky, mimo jiné velmi vysoká konkurence a některá specifika německých zákazníků. Podívejte se s námi, v čem se liší od těch českých, a na co si u nich dát pozor.

Číst dále
Foto Roman Kálecký Roman Kálecký Project Manager

Black Friday – Jak se připravit na předvánoční nákupní šílenství?

Černý pátek letos připadá na 24. listopad. Jedná se o marketingovou akci, která každoročně hýbe tržbami kamenných i internetových obchodů od půlnoci po Dni díkuvzdání. Obchodníci lákají na slevy a zákazníci si je rozhodně nenechají ujít. Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak se svézt na vlně dne, který startuje předvánoční nákupní horečku!

Číst dále