Unikum blog

Foto Jan Javůrek Jan Javůrek Inbound Specialist

„Lidé také hledají“ – nový snippet od Googlu, o kterém možná nevíte

Nejedená se sice o nejžhavější novinku, ale i přesto, že Google novou funkci ve výsledcích vyhledávání spustil již v první polovině února (v neanglofonních zemích), tak zatím mohla zůstat mnoha zrakům utajena.

Číst dále
Foto Mária Izakovičová Mária Izakovičová PPC Specialist

Nový Ads Manager: Spojenie toho najlepšieho z Power Editoru a Ads Manageru

Vývojári Facebooku stále pracujú na rozhraní reklám a Business Manageru. Na konci februára nám pripravili zaujímavé zmeny v tvorbe a spravovaní kampaní. Do jedného nástroja boli spojené Power Editor a Ads Manager.

Číst dále
Foto Petr Gyüre Petr Gyüre PPC Specialist

Automatizace správy a kontroly účtu

V rámci běžné praxe dospěje každý správce účtu k momentu, kdy začíná více času trávit kontrolou aktivních kampaní a reportováním výsledků, a to jak pro vlastní potřeby, tak pro potřeby klienta v případě agenturní činnosti. V tomto článku bych se s Vámi chtěl podělit o několik užitečných tipů, které Vám pomohou ušetřit čas věnovaný těmto kontrolám, […]

Číst dále
Foto Veronika Valentová Veronika Valentová PPC Specialist

Smart Talk – Trendy v online marketingu

Na konci ledna jsme se zúčastnili workshopu na téma „Trendy v online marketingu“, v pražském kině Lucerna. Nejnovější trendy v online marketingu prezentovali odborníci z agentur Zaraguza, Triad a Ogilvy One. V tomto článku vám přinášíme několik zajímavostí, které nás zaujaly.

Číst dále
Foto Kristýna Andrýsová Kristýna Andrýsová Project Manager

Přehledné reporty v Google Data Studio

Google Data Studio je nástroj sloužící k zpracování analytických dat do přehledných a jednoduše pochopitelných reportů. Sice to není žhavá novinka – lze ho používat od března 2017 –, ale i tak se stále najdou tací, kteří vyhodnocují data ručně. To většinou znamená stáhnutí dat z Google Analytics a upravení v Excelu, což je časově náročné a nepraktické. My v Unikum jsme se rozhodli pro efektivnější cestu právě za pomocí GDS!

Číst dále