Unikum blog

Foto Veronika Valentová Veronika Valentová PPC Specialist

Smart Talk – Trendy v online marketingu

Na konci ledna jsme se zúčastnili workshopu na téma „Trendy v online marketingu“, v pražském kině Lucerna. Nejnovější trendy v online marketingu prezentovali odborníci z agentur Zaraguza, Triad a Ogilvy One. V tomto článku vám přinášíme několik zajímavostí, které nás zaujaly.

Číst dále
Foto Kristýna Andrýsová Kristýna Andrýsová Project Manager

Přehledné reporty v Google Data Studio

Google Data Studio je nástroj sloužící k zpracování analytických dat do přehledných a jednoduše pochopitelných reportů. Sice to není žhavá novinka – lze ho používat od března 2017 –, ale i tak se stále najdou tací, kteří vyhodnocují data ručně. To většinou znamená stáhnutí dat z Google Analytics a upravení v Excelu, což je časově náročné a nepraktické. My v Unikum jsme se rozhodli pro efektivnější cestu právě za pomocí GDS!

Číst dále
Foto Kristýna Andrýsová Kristýna Andrýsová Project Manager

Unikum na Instagramu!

Věděli jste, že Instagram od svého spuštění v roce 2010 nasbíral již přes 700 milionů uživatelů? Unikum je jedním z nich! Mimo to, že pro vás denně sledujeme novinky ve světě online marketingu, vylepšujeme vaše kampaně a podporujeme růst businessu, rádi s vámi také sdílíme střípky z našeho života.

Číst dále
Foto Mikuláš Patejdl Mikuláš Patejdl PPC Specialist

Snižování nákladů v AdWords

Zatímco každá neplacená návštěva se hodí, s placenými přístupy to úplně pravda není a nemá smysl vydávat horentní sumy za neefektivní reklamu. Na skutečném AdWords účtu z našeho portfolia si zkusíme dva kroky, jak zbytečné náklady srazit a zároveň neovlivnit negativně tržby.

Číst dále
Foto Jan Javůrek Jan Javůrek Inbound Specialist

Přínos AMP pro eCommerce

AMP (Accelerated Mobile Pages) či AMP HTML je projekt, se kterým Google přišel koncem roku 2015, a ve zkratce se jedná o nový framework pro vývoj velice rychlých mobilních stránek. Stránky postavené na AMP se načítají téměř okamžitě, což je docíleno využíváním odlehčeného Javascriptu a CSS, při čemž jsou pak tyto stránky ukládány v cache Googlu a […]

Číst dále